Site İçi Arama

teşhis

Site içerisinde arama sonucu 5 sonuç bulundu.

İÇERİK

AUTO CPAP

Auto CPAP cihazıları sessiz ve kolay taşıma imkanı ile doktor tarafıdan teşhisi konulan tüm rahatsızlıklarınız için uygun cihaz ve maskelerimizle SGK anlaşmalı olarak ekonomik taksitli fiyat ödeme imkanı ile tüm uyku apnesi ve diğer rahatsızlıklarınız için uygun cihazlar.


Detaylı Bilgi

BPAP

BPAP SGK ödemesi ile kolay taşıma imkanı ile doktor tarafıdan teşhisi konulan tüm rahatsızlıklarınız için uygun cihaz ve maskelerimizle solunum, uyku, apne, oksijen ürünlerimizle SGK anlaşmalı olarak ekonomik taksitli fiyat ödeme imkanı.


Detaylı Bilgi

Evde Uyku Testi

Elifce Medikal Sağlık Hizmetleri, sağlık ve yaşam kalitesi üzerine ciddi olumsuz etkileri olan uyku hastalıklarının tespiti için yapılan testi hastaların evinde gerçekleştiriyor.

Uyku testi, birçok uyku hastalığı tanısının kesinleşmesi ve buna paralel olarak doğru ve etkin tedavi planlaması yapılabilmesi açısından tüm gece uykusunun çeşitli parametrelere göre kaydedilmesi ve değerlendirilmesidir.

Evde uyku testi ise bu testin hastanın uyumaya alışık olduğu, rahat hissettiği, gece yatmadan evvelki aktivitelerini yapabildiği bir ortamda gerçekleştirilmesidir.

Evde uyku testinde vücudun belli bölgelerine bağlanan elektrot ve sensörler aracılığı ile uyku evreleri, döngüsü, uykudaki hareketlilik ve vücut fonksiyonları kaydedilir. Elde edilen veriler, uzman doktorumuz tarafından değerlendirilerek teşhis konur.

Uyku hastalıkları bilgilendirme formunu doldurmak için lütfen tıklayınız


Detaylı Bilgi

Evde Uyku Testi

Uyku testi, uyku apnesinin bulgularını değerlendirmede ve uyku bozukluklarının teşhisinde kullanılır. Uyku apnesi, uyku sırasında solunumun bir süre durması ve tekrar devam etmesi ile tanımlı bir uyku bozukluğudur. Uyku apnesinin belirtileri;

  • Gündüz uyku hali
  • Sesli ve devamlı horlama
  • Uyku sırasında nefesi tutma periyotları ve nefes açlığı
  • Dinlendirmeyen uyku

Uyku testi diğer bazı uyku bozukluklarının tanısının konulmasında da kullanılır.

  • Narcolepsy (Gündüz, derin uyku atakları)
  • Uyku ile bağıntılı bayılma (nöbet geçirme)
  • Huzursuz bacak sendromu
  • Kronik uykusuzluk (uykuya dalmada zorluk)
  • REM uyku davranış bozuklukları (uyurgezer kişi)

Ulusal kalp, akciğer ve kan enstitüsü , tedavi edilmemiş uyku bozukluklarının kalp krizi, yüksek tansiyon ve felç riskini arttırdığı uyarısında bulunmaktadır.


Detaylı Bilgi

KATEGORİ

AUTO CPAP

Otomatik CPAP Taşınabilir Oksijen Konsantratörü ile Özel ve Kurum Hastalarına Kaliteli Hizmet


Detaylı Bilgi

Whatsap'tan Bize Yazın | AUTO CPAP
Sayfa Başı