Weinmann Löwenstein Prisma 25 ST Cihazı
Weinmann Löwenstein Prisma 25 ST Cihazı
Weinmann Löwenstein Prisma 25 ST Cihazı
Weinmann Löwenstein Prisma 25 ST Cihazı

Weinmann Löwenstein Prisma 25 ST Cihazı
MARKA : Löwenstein

Prisma25ST; solunum yetmezliği tedavisinde pazar lideri olan Löwenstein Medical (Weinmann)'dan son jenerasyon BiPAP ST (Bi-Level ST) cihazı. Löwenstein Prisma225ST cihazı gelişmiş tedavi teknolojisi ve algoritması ile solunum tedavisi etkinliğini artırmaktadır. Üstün tedavi teknolojisi ve raporlama sayesinde tedavinizi takip eden hekiminize tüm solunum verilerinizi aktarmaktadır. Prisma25ST BiPAP cihazı, CPAP, APAP (Otomatik CPAP), Auto BiPAP modları ile uyku tedavisine, BiPAP S, BiPAP ST, BiPAP T, ve Auto ST modları ile de solunum tedavisine yönelik kullanılmaktadır. PrismaCLOUD özelliği sayesinde uyku ve solunum verileriniz bulunduğunuz her yerden siz istediğiniz müddetçe incelenebilmektedir. Bu sayede uyku ve solunum tedavinizde süreklilik sağlamaktadır.

Genel Özellikler

Marka : Löwenstein Medical - Weinmann

Menşei : Almanya

Teknik Özellikler

Tedavi Modu : CPAP - APAP - BiPAP S - AutoBiPAP - BiPAP ST - AutoST - BiPAP T

Ayarlanabilir Basınç Aralığı

CPAP : 4 - 20 cmH2O

BiLevel : 4 - 25 cmH2O

Bağlantı : Opsiyonel 2G

Alarmlar : Kaçak ve Bağlantı Kopması

Ağırlık : 1,4 Kg

Ses Seviyesi : ~26 dB

Kullanılarbilir CPAP Hortum : 22 mm - 15 mm


 • Detaylı Bilgi

Uyku ve Solunum Tedavisi BiPAP ST (Bi-Level ST) Cihazı

Prisma serisi Solunum tedavi cihazları genis dokunmatik ekranı ve akıllı ara yüzü sayesinde daha sezgisel ve hızlı kullanım sunar. Löwenstein Prisma25ST BiLevel ST ile kesinlik, güvenilirlik ve süreklilik uyku tedavinizin tanımı olacak.

Löwenstein Prisma25ST uyku ve solunum tedaviniz için ne sunuyor?

Gelistirilmis ve Benzersiz Algoritma

AutoPDIFF

PDIFF (Basınç Farkı); BiPAP tedavisinde ayarlanan IPAP (Nefes Alma Basıncı) ile EPAP (Nefes Verme Basıncı) arasındaki farktır.  Otomatik basınç farkı ayarı ile ortalama basınç azaltılarak hedeflenen solunum tedavisi daha yüksek konfor ile saglanır. IPAP basıncı obstruktif apne ve hipopne gibi solunum olaylarına APAP standart algoritması hızında cevap verir.

 

Auto Backup Frequency (Otomatik Destek Solunum Frekensı)

Otomatik destek solunum frekansı, hastanın anlık dakika hacmine baglı olarak solunum frekansını 10 bpm ile 20 bpm arasında otomatik olarak ayarlar ve spontan solunumun yeniden baslamasını saglar.

.

Bi softPAP

BiPAP tedavisinde ekshalasyon (nefes verme) esnasında rahatlatma özelligi Bi SoftPAP iki seviyeli olarak ayarlanabilmektedir. Bi SoftPAP ayarlanan EPAP (Nefes Verme Basıncı) ayarlanan seviyeye göre 1 ve 2 cmH2O basınç altına düserek solunum tedavisinde etkinligi ve konforu artırır.

AutoTriLevel - TriLevel

Löwenstein BiPAP cihazlarında bulunan TriLevel özelligi ile yaklasık ortalama tedavi basıncında 2.5 cmH2O ve Maksimum IPAP basıncında da 2.3 cmH2O düsük basınç ile aynı tidal volümü saglamaktadır. Löwenstein bu benzersiz BiPAP algoritması ile tedavi etkinligi artmaktadır.

 

AutoTrigger

Özellikle solunum bozuklukları tedavisi amacıyla kullanılan cihazlarda IPAP (Nefes Alma basıncı) basınca geçebilmesi için hastanın nefes almaya baslaması gerekmektedir. Cihazın hastanın solunumu ile uyumlu olarak çalısması için BiPAP (Bi-Level) cihazlarda hassasiyet ayarı yapılmaktadır. Löwenstein Prisma25ST ve diger BPAP modellerinde bulunan otomatik tetikleme hassasiyeti (Auto Trigger) ile hassasiyet seçimine ihtiyaç duymadan hasta - cihaz uyumunu kolayca saglayabilir ve uyku ve solunum tedavi etkinligini artırabilirsiniz.

SCOPE – NIV Hızlı Ayar

SCOPE özelligi ile Prisma25ST PAP cihazında BiPAP ST ve AutoST NIV tedavi modlarında Overlap Sendromu, Hipoventilasyon ve OSA (Obstruktif Uyku Apnesi) hastaların tedavileri için olusturulmus parametreler bulunmaktadır. SCOPE hızlı ve etkili bir solunum tedavisi sunar.

FBT

Löwenstein Prisma25ST cihazında Santral ve Obstrüktif solunum olaylarını tespiti için FBT teknolojisi kullanılmaktadır. FBT teknolojisi Açık ve Kapalı havayolu apne ve hipopne olaylarını ayırt ederken BiPAP ST, AutoST veASV cihazlarının sorunları çözmesi gerektiginden destek solunum frekansı da devreye girecektir. 

Konfor Özellikleri

softSTART

Solunum hastalıkları servislerinde veya uyku solunum bozuklarının ortadan kaldırılması için uyku laboratuvarlarında yapılan titrasyon testi sonrasında tedavi basıncınız belirlenir. Bu basınç ile uykuya dalmak veya tedaviye baslamak çogu zaman zor olmaktadır. Löwenstein Prisma softSTART özelligi siz rahatça uyuyana kadar ayarlanan sürede bilevel solunum tedavi basıncına ulasır. Bu özellikte BiPAP (Bi-Level) baslangıç basıncını da ayarlamanız mümkün oldugundan düsük basınçta yasanabilecek nefes darlıgı hissini engelleyecektir.

autoSTART / autoSTOP

BiPAP ST (Bi-Level ST) tedaviniz için kullandıgınız burun veya agız-burun maskenizden ilk nefes alıp vermeniz ile uyku ve solunum tedaviniz otomatik olarak baslayacaktır ve aynı sekilde maskenizi çıkardıgınızda da otomatik olarak duracaktır. Bu özellikle size cihazınızı yatagınızın yanında istediginiz gibi konumlandırmanıza olanak tanımaktadır. autoSTART / autoSTOP özelligi BiPAP (Bi-Level) cihazı için konfor özelligi olsa da özellikle gece yasanabilecek kısa süreli elektrik kesintilerinde cihazınzın tekrar çalısmasına ve uyku solunum tedavinizin devamlılıgı saglanacaktır.

smartAQUA

PAP tedavisi esnasında iletilen tedavi basıncı sebebiyle agız kurulukları yasanabilir. Yasanan agız kuruluklarını ortadan kaldırmanın en iyi yöntemi PAP cihazı ile birlikte nemlendirici ünitesi de kullanmaktır. Maske kaçakları nemlendirici ünitesinin etkisini azaltabilir. Löwenstein Prisma serisinde bulunan smartAQUA özelligi maske kaçaklarındaki kaybı tespit ede


Air Curve Lumis ST

 • Resmed
ÜRÜN ADIAir Curve Lumis ST
MARKAResmed
KATEGORİWeinmann Löwenstein Prisma 25 ST Cihazı
  ÜRÜN ÖZELLİKLERİ Sessiz ve Kolay taşıma imkanı | Tedavi süresi boyunca sabit basınç veren PAP cihazı | Eksprasyon basıncını düşürme | Uyku sürenizin takibi ve kaydı | Kapalı-1-2-3 cm H2O ekspirasyon basıncını düşürme | H5i nemlendirici ve ClimateLine hortum opsiyonu | |

  Detaylı Bilgi

  Weinmann Löwenstein Prisma 25 ST Cihazı

  • Löwenstein
  ÜRÜN ADIWeinmann Löwenstein Prisma 25 ST Cihazı
  MARKALöwenstein
  KATEGORİWeinmann Löwenstein Prisma 25 ST Cihazı
   Prisma25ST; solunum yetmezliği tedavisinde pazar lideri olan Löwenstein Medical (Weinmann)'dan son jenerasyon BiPAP ST (Bi-Level ST) cihazı. Löwenstein Prisma225ST cihazı gelişmiş tedavi teknolojisi ve algoritması ile solunum tedavisi etkinliğini artırmaktadır. Üstün tedavi teknolojisi ve raporlama sayesinde tedavinizi takip eden hekiminize tüm solunum verilerinizi aktarmaktadır. Prisma25ST BiPAP cihazı, CPAP, APAP (Otomatik CPAP), Auto BiPAP modları ile uyku tedavisine, BiPAP S, BiPAP ST, BiPAP T, ve Auto ST modları ile de solunum tedavisine yönelik kullanılmaktadır. PrismaCLOUD özelliği sayesinde uyku ve solunum verileriniz bulunduğunuz her yerden siz istediğiniz müddetçe incelenebilmektedir. Bu sayede uyku ve solunum tedavinizde süreklilik sağlamaktadır. Genel Özellikler Marka: Löwenstein Medical - Weinmann Menşei: Almanya Teknik Özellikler Tedavi Modu :CPAP - APAP - BiPAP S - AutoBiPAP - BiPAP ST - AutoST - BiPAP T Ayarlanabilir Basınç Aralığı CPAP : 4 - 20 cmH2O BiLevel : 4 - 25 cmH2O Bağlantı :Opsiyonel 2G Alarmlar :Kaçak ve Bağlantı Kopması Ağırlık :1,4 Kg Ses Seviyesi :~26 dB Kullanılarbilir CPAP Hortum :22 mm - 15 mm

   Detaylı Bilgi
   Whatsap'tan Bize Yazın | Weinmann Löwenstein Prisma 25 ST Cihazı
   Sayfa Başı